3 maja delegacja naszych uczniów (Wiktoria Marzec i Ewa Białas) wraz z opiekunem Justyną Porwoł wzięła udział w uroczystościach związanych z 222 rocznicą uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji.

O godzinie 10.40 zebraliśmy się przy Muzeum, gdzie przywitał nas Prezydent Miasta Pan Mieczysław Kieca. Msza św. w intencji Ojczyzny odbyła się o 11.00. Po mszy rozpoczęły się uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. By uczcić pamięć poległych, walczących o niepodległość Polski, nasza delegacja również złożyła kwiaty.

W szkole również pamiętaliśmy o  Świętach Majowych po raz piąty uczniowie klas IV-VI walczyli w Turnieju Wiedzy o Polsce. Wszyscy uczniowie założyli stroje w barwach biało-czerwonych i gorąco dopingowali zawodników. W rywalizacji największe szczęście dopisało klasie piątej. Gratulujemy!