4 grudnia obchodziliśmyDzień Górnika.

Uczniowie klasy II zaprosili tych, którzy pracują lub pracowali na kopalni- swoich tatusiów, dziadków, wujków. Drugoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w którym podziękowali górnikom za trudną i niebezpieczną pracę oraz za węgiel.

Nie zabrakło śląskiej gwary i śląskich tańców. Był też tort i świeczki.

Po akademii górnicy udali się do klasy, aby uczestniczyć w "górniczej lekcji". Cierpliwie odpowiadali na pytania uczniów i opowiadali o swojej pracy.

5 grudnia klasy I-III uczestniczyły w spotkaniu z górnikiem- ojcem ucznia klasy II, który przybliżył uczniom tajniki pracy pod ziemią. Opowiedział, jak wygląda szychta górnika, jakiego używa sprzętu i jakie maszyny pomagają górnikom.
Wszystkim tym , którzy pracują na kopalniach życzymy spokojnej i bezpiecznej pracy oraz górniczego szczęścia!

grnik 2

Spotkania z górnikami to doskonała forma orientacji zawodowej uczniów.