Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy współpracy z Polską Radą Resuscytacji oraz szkołami uczestniczącymi w Programie Edukacyjnym “Ratujemy i Uczymy Ratować” 16 października (środa) w samo południe postanowiła ustanowić rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy.

Organizatorzy postawili sobie za cel, by jak najwięcej uczestników prowadziło resuscytację krążeniowo-oddechową (wdechy ratownicze oraz uciski klatki piersiowej) w jednym czasie.

Także uczniowie klas początkowych naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami przyłączyli się do tej akcji. Działania były prowadzone na fantomach otrzymanych od Fundacji. Głównym celem przeprowadzonych zajęć była edukacja dzieci ze szkół w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy, a co za tym idzie ratowania życia drugiego człowieka.

Izabela Wija-Sobiech