12 marca w ramach programu ,,Szkoła Promująca Zdrowie ”uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w prelekcji z dietetykiem z Centrum Dietetycznego ,, Naturhouse” w Wodzisławiu Śl. Podczas spotkania uczniowie uzyskali wiele cennych informacji nt. zasad zdrowego odżywiania się, które jest jednym z warunków dobrego stanu zdrowia. Omówiona została piramida zdrowego żywienia. Dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, jak układać jadłospis, jakie pokarmy uwzględnić w codziennej diecie, w jakiej ilości i jak ważne jest regularne spożywanie posiłków, picie wody i aktywność fizyczna.
Zdobyte wiadomości na pewno przyczynią się do wzrostu wiedzy o zdrowym żywieniu, a nawyki żywieniowe ulegną poprawie.

mgr H. Hibner