14 listopada uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki szkolnej. Biblioteka jest najlepszym miejscem dla ucznia na ,,zaprzyjaźnienie się z książką”. Kontakt z książką zachęca do czytania. Czytanie wzbogaca wyobraźnię, rozwija wiedzę, ćwiczy ortografię i poprawność językową oraz wzbogaca zasób słownictwa.

Podróż po krainie książek dzieci rozpoczęły od zapoznania się z regulaminem biblioteki. Dowiedziały się również o zasadach wypożyczania i poszanowania książek. Obejrzały bogaty księgozbiór podręczny , literaturę dla dzieci, lektury szkolne, książki z różnych dziedzin wiedzy i czasopisma. Potem odbył się sprawdzian ze znajomości liter i sylab, uczniowie zdali go celująco. Po sprawdzianie wszyscy zostali pasowani na czytelników poprzez dotknięcie głowy największą encyklopedią. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece każde dziecko otrzymało dyplom, a wychowawczyni plakat z tekstem ,, Prośba książki do dzieci” do zawieszenia w sali lekcyjnej. Uczniowie zainteresowali się książkami, były pierwsze wypożyczenia, a biblioteka pozyskała nowych czytelników.

Zapraszamy wszystkich uczniów do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

mgr Hanna Hibner