10 października w ZSP nr 6 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się ciekawa lekcja, którą przeprowadzili ratownicy medyczni, którzy na co dzień pracują w Pogotowiu Ratunkowym w Wodzisławiu Śląskim. W zajęciach prowadzonych przez pana Pawła i pana Marka uczestniczyli uczniowie klas I – VI oraz przedszkolaki.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się od ratowników jak ważną umiejętnością jest udzielenie pierwszej pomocy medycznej, co należy zrobić w stanie zagrożenia życia, w jaki sposób pomóc poszkodowanemu oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia sprzętów medycznych, którymi w swojej pracy posługują się ratownicy oraz karetki pogotowia.

Grono pedagogiczne oraz dzieci dziękują ratownikom za ciekawą lekcję i zaangażowanie.

Tekst: Izabela Wija-Sobiech