Dnia 13 czerwca 2012 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 6 odbyła się uroczystość nadania naszej placówce certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikat na ręce dyrektora szkoły i koordynatorów SzPZ wręczyli przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Metodyczno - Edukacyjnego ,,METIS” - mgr Barbara Dobias – Mola ( koordynator Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie) oraz mgr Tomasz Wojtasik. Certyfikat został przyznany na lata 2012 – 2015. W uroczystości wzięli udział uczniowie, dzieci przedszkolne, nauczyciele i rodzice. Zaproszeni goście wysłuchali sprawozdania z realizacji programu edukacji prozdrowotnej, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez grupę dzieci przedszkolnych na temat zachowań prozdrowotnych oraz tańce propagujące aktywność fizyczną zaprezentowane przez uczniów.

Nasza placówka promuje zdrowie poprzez kształtowanie nawyków higienicznych, aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Staramy się aby w naszej szkole i przedszkolu panowała przyjazna atmosfera zapewniająca dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne całej społeczności . Tylko zdrowe dziecko jest w stanie rozwijać się wszechstronnie i osiągać wysokie wyniki w nauce.

mgr H. Hibner