Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6

" To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg rodzi się w człowieku".

W piątkowy wieczór w szkole rozbrzmiewały kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. Wszystko to za sprawą Koncertu Noworocznego, zorganizowanego przez uczniów i nauczycieli dla mieszkańców Kokoszyc.

W pierwszej części koncertu wszyscy raz jeszcze mogli przeżyć magię wigilijnego wieczoru i zastanowić się nad sensem przedświątecznego zabiegania. Szkolne koło teatralne "Bluetka" przedstawiło spektakl "Nieziemska misja", a koło wokalne oprawę muzyczną. Druga część koncertu- to wspólne kolędowanie. Każda klasa zaśpiewała przygotowaną kolędę. Wieczór uatrakcyjnił występ absolwentek szkoły. Nad całością koncertu czuwała Pani Hanna Koniorczyk.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Zapraszamy na Koncert Noworoczny.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Szkoły Podstawowej  nr 15

im. K. Makuszyńskiego

w Wodzisławiu Śląskim

mają zaszczyt zaprosić

na Koncert Noworoczny,

który odbędzie się 11 stycznia 2019 roku

(tj. piątek), o godzinie 18 00.

Razem dla Niepodległej.

W Szkole Podstawowej nr 15, w piątek 9 listopada odbyły się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. We wspólnym świętowaniu wzięli udział zaproszeni goście: radni Rady Miasta- pani Krystyna Warcok i Eugeniusz Chłapek, przedstawiciele Rady Dzielnice Kokoszyce, ks. proboszcz- Adam Zakrzewski oraz przyjaciel szkoły- pan Władysław Szymura.

Z tej okazji odbsię  apel o godzinie 10.45, podczas którego minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych , którzy oddali swe życie za wolną ojczyznę. Następnie wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji: „Rekord dla niepodległej”, czyli śpiewania hymnu, o godzinie 11.11.

Dla upamiętnienie tej ważnej rocznicy przygotowaliśmy Kapsułę Czasu, w której znalazły się listy, zdjęcia i inne pamiątki.

Kapsuła zostanie umieszczona przy drzewach- dwóch dębach, które posadziliśmy przy ulicy Młodzieżowej.

11.11.2018 a

Justyna Porwoł

"BohaterON-włącz historię" w Piętnastce!

bohateron banner

Uczniowie klasy I i II pamiętają o bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę i włączyli się w kampanię historyczną "BohaterON- włącz historię".

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek . Uczniowie wypisali i wymalowali swoją wdzięczność dla żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Potem wybrali się na pocztę, żeby wysłać kartki z podziękowaniami. Tego typu akcje wzmacniają poczucie tożsamości narodowej, propagują postawy patriotyczne oraz budują wrażliwość społeczną.

Henryka Elias

bohateron 1

"Uczniem być- to ważna sprawa"

10 października 2018 r. nasi pierwszoklasiści przeżywali ważny dzień w swojej uczniowskiej karierze.

W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.

Grupa 20 pierwszoklasistów została uroczyście włączona do grona uczniów naszej szkoły.

Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym pokazali swoją wiedzę i umiejętności. W obecności zaproszonych gości, rodziców, starszych kolegów i dyrekcji szkoły ślubowali na sztandar szkoły „być dobrym uczniem i dbać o honor szkoły” oraz pili sok z cytryny uśmiechając się do wszystkich.

Uroczystość była tak ważna i podniosła, gdyż uczestniczyli w niej zaproszeni goście: prezydent naszego miasta- pan Mieczysław Kieca, pani Ludwika Kłosińska - naczelnik Wydziału Edukacji w Wodzisławiu Śl. , radny miasta Wodzisław Śl.- pan Eugeniusz Chłapek oraz dyrektor szkoły- pani Ewa Sosna .Zaproszeni goście pasowali pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie przebiegało w miłej i uroczystej atmosferze.

Dziękuję Rodzicom uczniów klasy I za przygotowanie poczęstunku.

pasowanie 2018

Henryka Elias

Polish Czech English Italian Ukrainian

1 8.00 8.45
2 8.55 9.40
3 9.50 10.35
4 10.45 11.30
5 11.50 12.35
6 12.45 13.30
7 13.40 14.25
8 14.30 15.15
9 15.20 16.05

jadlospis

Na stronie gościmy

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Organizacja roku

2018/ 2019
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
3 września 2018