W dniach 27 i 28 kwietnia 2016 roku odbyły się Wiosenne Konfrontacje Artystyczne Maska 2016. W pierwszym dniu swój dorobek przedstawiały zespoły teatralne z wodzisławskich szkół. Naszą szkołę reprezentował zespół teatralny „BluEtka” prowadzony przez Hannę Koniorczyk.

Młodzi aktorzy wystawili spektakl teatralny pt. „Nawiedzony zamek”. To historia księżniczki, która znudzona życiem w pałacu, szuka wrażeń. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi Wróżkami odkrywa, że zamek jest nawiedzony od co najmniej 2000 lat. Knuje intrygę i zostaje ukarana przez swojego ojca, który najchętniej wydałby już córkę za mąż i miał święty spokój… Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak potoczą się losy królewny z nawiedzonego zamku na Galę podsumowującą rok szkolny 2015/2016, która odbędzie się pod koniec czerwca.

Piękne stroje, trzymająca w napięciu muzyka i niesamowita gra aktorska sprawiły, że BluEtka zajęła II miejsce. Skład zespołu teatralnego tworzą:

Sonia Słowik –klasa III

Julia Berger, Kinga Damiec, Julia Sosna, Natalia Sosna, Radek Antończyk, Mateusz Grabowski, Wojtek Nieszczesny – klasa IV

Oliwia Czajkowska, Magda Sosna, Edyta Burek, Ania Goriwoda, Klaudia Błaszczyk, Sandra Mielańczyk, Magdalena Kozielska, Wiktoria Kozielska, Julia Sczansny –klasa V

Antonina Krótki, Marta Urbanek, Kacper Grzenia, Patrycja Bierza, Paulina Bugla, Paulina Grychnik, Weronika Kondracka, Monika Rymer, Adrian Barabasz, Daniel Hulbój, Wiktor Badewicz, Przemek Grychnik – klasa VI

Muzyka – Alan Hojka i Rafał Dziak – klasa V

Światła – Robert Syrek – klasa V

Kurtyna i dekoracje – Wiktor Wuwer – klasa V

Serdecznie dziękujemy pani Justynie Porwoł, pani Marioli Bober, pani Darii Hojka, które, pod nieobecność reżysera, towarzyszyły grupie teatralnej podczas konkursu i pomagały w organizacji oraz pani Urszuli Grabowskiej - za uszycie sukien dla Dam Dworu.

W drugim dniu Przeglądu Widowisk Artystycznych Maska 2016 zaprezentowały swe umiejętności zespoły wokalne. Wystawiliśmy „niepełny” skład „Zmiksowanych”, który przygotowała Hanna Koniorczyk. Dziewczyny wykonały dwie piosenki: „Dobra wróżko” i „Drzwi do kariery” i wyśpiewały sobie II miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni 

Skład zespołu: Antonina Krótki, Patrycja Bierza, Marta Urbanek, Julia Jeżyszek, Ania Goriwoda i Julia Sczansny.

Serdecznie dziękujemy pani Karolinie Folwarczny, która podczas nieobecności instruktorki towarzyszyła dziewczynom podczas występu.

mgr Hanna Koniorczyk