Nasza szkoła przystąpiła do projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska ,, Czas na zdrowie”. Projekt promuje ideę zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Obecnie trudno jest odróżnić produkty wartościowe od reklamowanych  niezdrowych ,, nowinek”. Zła dieta zaburza mechanizmy obronne organizmu i staje się przyczyną wielu schorzeń, dlatego będziemy się starali wykreować – modę na zdrowie w naszej szkole. Projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na powołaniu zespołu ,zdobywaniu wiedzy i wypromowaniu jej. Drugi ETAP to organizacja FESTYNU ZDROWIA składającego się z trzech modułów:  pokazu filmów o zdrowym stylu życia i żywności ekologicznej, zorganizowanie zdrowego poczęstunku oraz zorganizowanie gier i zabaw ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

14 kwietnia zespół uczniów ds. promocji zdrowia ,, Wesołe Marchewy” zaprosił całą społeczność szkolną na prezentację na temat zdrowego stylu życia i rolnictwa ekologicznego. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali skład zespołu, zadania każdego z członków podczas realizacji projektu. Przygotowali degustację zdrowej żywności. Uczestnicy spotkania obejrzeli jeden film z cyklu ,,Śmietnik w mojej głowie” dotyczący zasad zdrowego odżywiania.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania przyczynią się do poszerzenia wiedzy wśród naszych koleżanek i kolegów na temat zdrowego stylu życia – prawidłowego odżywiania się oraz aktywności fizycznej, a zdobyta wiedza będzie miała zastosowanie w praktyce na co dzień.

mgr H. Hibner