konkurs gwary 3Dnia 3 grudnia w ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej klas I-III. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Bartosz Buko –uczeń klasy III i Damian Grychnik- uczeń klasy II. Każdy z uczestników musiał zaprezentować gwarą utwór na temat :„Ni ma jak starka abo starzik”. Okazało się, że w godaniu po śląsku, nasi uczniowie nie mają sobie równych. Bartek zajął I miejsce, a Damian II. Chłopcy uczestniczyli także w konkursie gawędziarskim „Fedrowani w godce” organizowanym przez Stowarzyszenie „Vladislavia” przy współpracy z WCK. I tutaj nie obyło się bez sukcesów, Bartek zajął II miejsce. Gratulujemy sukcesów naszym małym Ślązakom! Duże podziękowania należą się rodzicom chłopców, którzy włożyli wiele pracy w ich przygotowanie.

Ewa Rybińska, Henryka Elias