2 września pierwszoklasistów odwiedzili przedstawiciele policji Komendy Powiatowej w Wodzisławiu Śląskim.

Pan policjant opowiedział dzieciom jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo podczas spaceru oraz omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę w drodze do szkoły.

Panie policjantki w sposób wyczerpujący odpowiedziały na wszystkie pytania zadawane przez dzieci, opowiedziały o swojej pracy oraz zademonstrowały akcesoria policyjne. Duże zainteresowanie wzbudziły kajdanki, a szczególną radość sprawiło dzieciom przymierzanie czapki policyjnej. Była też wspólna zabawa. Wiele dzieci przejawiało chęć zostania policjantem w przyszłości.

Niespodzianką okazało się oglądanie policyjnego radiowozu, który zaparkował tuż przed szkołą.

Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali odblaski i od dzisiaj będą widoczni dla kierowców. Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie, które pozostanie na długo w naszej pamięci.

Izabela Wija-Sobiech