1 września tradycyjnie zadzwonił pierwszy dzwonek. To znak dla Uczniów, Nauczycieli i Rodziców, że rozpoczął się nowy rok szkolny.  Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło go Rokiem Otwartej Szkoły- na kulturę, sztukę, sport i środowisko lokalne.Mamy nadzieję, że taka jest i będzie nasza szkoła.

Wszystkim, dla których zadzwonił dziś pierwszy dzwonek życzymy wielu sukcesów i radości. Szczególnie serdecznie witamy zaś tych,którzy przekroczyli po raz pierwszy mury naszej szkoły, zwłaszcza Pierwszoklasistów!

Powitała ich cała społeczność szkoły, a Pani Dyrektor wręczyła im legitymacje szkolne. Niespodziankę dla uczniów rozpoczynających naukę w pierwszej klasie przygotował również Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz Prezydent Miasta pan Mieczysław Kieca- każdy otrzymał róg obfitości! Slodkie upominki wręczyła reprezentująca Wydział Edukacji pani Magdalena Zielińska.

J. Porwoł