27 maja 2015 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody ,, Święta mleka” w ramach realizacji programu ,, Mam kota na punkcie mleka”. Podczas uroczystości wszyscy uczniowie poprzez zabawę poznawali zasady prawidłowego odżywiania  się ze szczególnym uwzględnieniem wartości odżywczych mleka i jego przetworów. Program imprezy był bardzo bogaty i interesujący dla uczniów, ponieważ mogli wykazać się swoją kreatywnością ,rywalizować w konkurencjach międzyklasowych i zaprezentować swoje pomysły a przy okazji dowiedzieć się jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywa mleko w rozwoju dzieci i młodzieży.

Każda klasa ubrana w odświętny strój w białym kolorze z urodzinowymi rekwizytami z hasłem reklamującym wybrany produkt mleczny przemaszerowała przez salę gimnastyczną. Następnie reprezentanci klas recytowali samodzielnie przygotowane wierszyki o mleku, śpiewali swoje kompozycje  piosenek w rapowym klimacie, uczestniczyli w mlecznym quizie, wykazując się dużą wiedzą na temat składu mleka, jego wartości odżywczych i przetworów mlecznych. Po prezentacji własnych pomysłów nadszedł czas na konkurencje niespodzianki - dojenie krowy, picie mleka na czas przez słomkę, jedzenie jogurtu i rozpoznawanie przetworów mlecznych. Nad przebiegiem konkursu czuwali członkowie jury. Po podsumowaniu wyników okazało się, że wszystkie klasy aktywnie włączyły się w przygotowania i uklasyfikowały się na pierwszym miejscu. Za udział w święcie przedstawicielom klas wręczono dyplomy uznania. Następnie nadszedł czas na spokojne picie mleka i degustację mlecznych smakołyków przygotowanych przez uczniów przy  pomocy rodziców. Każda klasa przygotowała coś smacznego. Były jogurty truskawkowe, koreczki z twarożkiem, babeczki z serem,sernik, płatki na mleku. Każdy uczeń mógł skosztować tych dobroci. Wspólna zabawa dostarczyła uczniom wiele radości. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała koordynatorka imprezy Hanna Hibner.

Serdeczne podziękowania należą się wychowawcom klas za przygotowania do święta, rodzicom za pomoc oraz wszystkim uczniom za ciekawe pomysły.