Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 im Kornela Makuszyńskiego w Wodzisławiu Śl. powitali pierwszy dzień wiosny ekologicznie. Barwny korowód przeszedł ulicami dzielnicy Kokoszyce aby powitać Wiosnę i wyrazić swój protest przeciwko spalaniu niebezpiecznych odpadów w domowych paleniskach.

Na tę okazję każda klasa przygotowała swoją Marzannę z materiałów nieszkodliwych dla środowiska oraz transparenty z hasłami na temat segregacji śmieci, oszczędzania energii elektrycznej, szkodliwości niskiej emisji zanieczyszczenia powietrza, zagrożeniach globalnych oraz z okazji Światowego Dnia Wody hasła o sposobach jej oszczędzania i ochronie przed zanieczyszczeniami. Podczas przemarszu uczniowie rozdawali mieszkańcom ulotki informujące o szkodliwym wpływie spalania odpadów na zdrowie dzieci.

Podczas spaceru dzieci miały okazję obserwować częściowe zaćmienie słońca. Po przemarszu wszystkie Marzanny zostały zniszczone na boisku szkolnym a odpady posegregowane.

mgr H. Hibner