21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole konkurs ekologiczny dla klas I – III i klas IV – VI pod hasłem: ,, Chroń przyrodę”. Celem przewodnim konkursu było pogłębienie wiedzy na temat problemów ekologicznych najbliższego środowiska przyrodniczego oraz zachęcenie uczniów do działań na rzecz jego ochrony. W konkursie rywalizowały ze sobą trzyosobowe zespoły klasowe. Miał on formę turnieju, podczas którego drużyny klasowe odpowiadały na pytania z zakresu ekologii, ochrony środowiska, globalnych zagrożeń, stanu środowiska przyrodniczego naszego miasta oraz wykonywały zadania praktyczne - rozpoznawały skarby przyrody, rośliny i zwieręta chronione, rozwiązywały krzyżówki, pracowały z mapą Polski, wskazując położenie parków narodowych i ich logo, rozpoznawały znaki ekologiczne, segregowały śmieci do specjalych worków. Po podsumowaniu wyników pierwsze miejsca w konkursie zdobyły klasy: druga i szósta, drugie miejsca, klasy: trzecia i piąta, trzecie miejsca: klasy: pierwsza i czwarta.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, ponieważ wykazali się dużą wiedzą o otaczającym środowisku.

mgr H. Hibner