CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

W pierwszym tygodniu marca w grupie 5-6-latków realizowany był ogólnopolski program „Czyste powietrze wokół nas”, którego celem jest propagowanie postaw proekologicznych. W ramach programu dzieci  między innymi obserwowały różne dymy, źródło ich pochodzenia, kolory, rozmawiały na temat szkodliwości palenia papierosów. Rysowały na temat „Co dymi”, projektowały znaczki „Nie pal przy mnie”. Zwieńczeniem realizowanego programu było wykonanie wspólnie z rodzicami plakatu na temat „Palenie szkodzi zdrowiu”. Wszystkie dostarczone na konkurs plakaty były bardzo pomysłowe i ciekawe. Wyróżniono 3 najciekawsze: I miejsce – Kuba D., II – Maciek G., III – Natalka S., dzieci te otrzymały skromne nagrody rzeczowe. Rodzicom dziękuję za zaangażowanie.

WITAJ WIOSNO!

21 marca zawitała do nas wiosna, toteż przedszkolacy, jak co roku, postanowili ją radośnie przywitać.

Dzieci razem z rodzicami wykonały piękne wiosenne opaski na głowy, w których wyszły na spacer ulicami Kokoszyc oraz do parku, witając Panią Wiosnę. Pani Wiośnie chyba się spodobało, bo odwdzięczyła się piękną słoneczną pogodą. Rodzicom zaś dziękujemy za wykonanie opasek !

B. Skubela