4 marca uczniowe naszej szkoły uczestniczyli w lekcji przyrodniczej na żywo, poświęconej gadom. Podczas lekcji  odbiorcy poszerzyli swoją wiedzę w zakresie rozpoznawania i charakteryzowania poszczególnych gatunków węży.  Poznali morfologię, fizjologię, sposoby rozmnażania i odżywiania się omawianych organizmów a także środowisko występowania, zachowania zwierząt i ich przyzwyczajenia oraz zasady żywienia i hodowli .

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć i dotknąć żywych okazów  węży takich jak : boa tęczowy, pyton tygrysi - albinos, wąż smugooki. Obejrzeli skórę węża, którą zrzuca podczas wylinki. Podsumowaniem lekcji były odpowiedzi prowadzącego na pytania zadawane przez uczniów. Głównym celem lekcji był rozwój zainteresowań przyrodniczych i rozwój postaw badawczych u dzieci.

mgr H. Hibner