27 listopada uczniowie klas I-III oraz grupa 5- 6-latków z przedszkola złożyli wizytę w Muzeum Miejskim w Wodzisławiu Śl.

Uczniowie i przedszkolacy mieli możliwość zapoznania się z historią miasta oraz mogli zobaczyć eksponaty zgromadzone w muzeum. Wszyscy z zapartym tchem słuchali wodzisławskich legend związanych z dawnym pałacem myśliwskim - Basztą oraz oglądali eksponaty: gliniane wazy, biżuterię z brązu, narzędzia rolnicze, uzbrojenia, monety.

Największym zainteresowaniem cieszyła się wodzisławska czarownica- szkielet kobiety oraz makiety kościoła, Pałacu i grodu słowiańskiego z Lubomi. Dziewczynkom podobały się porcelanowe lalki.

Nasi uczniowie i przedszkolacy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i zadawali mnóstwo pytań.

H.Elias