11 listopada wszyscy Polacy obchodzili rocznicę powrotu Polski na mapy Europy.  Jak co roku, delegacja naszej szkoły wzięła udział, w uroczystych obchodach, w Wodzisłaiwu Śląskim. Poczet sztandarowy wraz z panią Joanną Duda reprezentował  nas w trakcie mszy za ojczyznę w Kościele WNMP w Wodzisławiu Śląskim, oraz podczas uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich.

W środę, w naszej szkole odbyła się po raz drugi ogólnopolska  akcja:"Rozśpiewana przerwa- patriotyczne śpiewanie", w trakcie której uczniowie klas 4-6 śpiewali pieśni patriotyczne dla uczniów klas 1-3.  Zwieńczeniem obchodów  Święta Niepodległości był apel z tej okazji. Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali montaż poetycko- muzyczny poświęcony temu radosnemu wydarzeniu.

J. Porwoł