Uczniowie klasy II i III uczestniczą w zajęciach z pływania w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania. Projekt rozpoczął się 15 września, a zakończy się 17 listopada 2015 r.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek na basenie MOSIR – u na osiedlu 1 maja w Wodzisławiu Śląskim. Naukę pływania prowadzą dwaj instruktorzy: pan Sławek i pan Robert. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa pani ratownik oraz pani Ewa i pani Iza. W pierwszym etapie wszystkie dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z pływalni oraz regulaminem.

Następnym zadaniem było oswojenie dzieci z wodą wraz z wprowadzeniem elementów pływania. Druga część zajęć ma na celu urozmaicenie dzieciom pobytu na basenie i pokazanie jak można spędzić bezpiecznie czas nad wodą. Gry i zabawy w wodzie okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci chętnie grają w gry drużynowe takie jak piłka ręczna. Lubią też nurkować i wyciągać z wody zabawki w różnych kolorach i kształtach.

Wszystkim uczestnikom projektu życzymy dalszej przygody z wodą oraz ciągłego rozwoju w nauce pływania. Mocno trzymamy kciuki.

Wychowawczynie: Izabela Wija-Sobiech i Ewa Rybińska