29 i 30 kwietnia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się Wiosenne Konfrontacje Artystyczne „Maska 2014”.

W pierwszym dniu zaprezentowały się zespoły teatralne. Koło teatralne naszej szkoły przygotowało przedstawienie pt. „Baśń o Kopciuszku”. Innowacyjne pomysły, kreacje aktorskie, muzyka i scenografia spodobały się jury oraz publiczności, która nagrodziła nas gromkimi brawami. Okazało się, że w tym roku nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni, zajęli I miejsce. Serdecznie dziękuję Pani Urszuli Grabowskiej - za uszycie przepięknych sukien dla Kopciuszka i Dam Dworu, Pani Bożenie Tytko - za pomoc w tworzeniu rekwizytów i scenografii, Pani Joannie Smoląg - za zaangażowanie i transport do WCK, Pani Edycie Sosna – za zaangażowanie i filmowanie naszego występu oraz wszystkim, którzy wspierali nas dobrym słowem i dodawali otuchy

Drugiego dnia Wiosennych Konfrontacji Artystycznych naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z koła wokalnego. Zaśpiewały (jak zwykle) przepięknie dwie piosenki: „Mam tę moc” oraz „Zgubiony dom” i zajęły II miejsce, co jest również ogromnym sukcesem. Dodatkowo wyróżnienie zdobyła Antonina Krótki. Dziękuję bardzo Państwu Joannie i Leszkowi Lubańskim, którzy zawsze chętnie służą pomocą i tworzą wersje instrumentalne naszych piosenek, Pani Izabeli Klimek i Panu Błażejowi Białas za zaangażowanie i transport do WCK oraz oczywiście Pani Dyrektor Ewie Sosna – za zaangażowanie i filmowanie naszych występów.

Największe podziękowania składam na ręce naszych małych – wielkich artystów, bez których o wyżej wymienionych sukcesach nie byłoby mowy.

Wyniki: http://www.wck.wodzislaw.pl/maska-wyniki,1158,art.html

Hanna Koniorczyk