15 kwietnia uczniowie klas IV – VI wyjechali na wycieczkę szkolną do Katowic i Chorzowa. W Katowicach odwiedzili Kino IMAX, gdzie obejrzeli ciekawy film przyrodniczy w wersji 3D o życiu zwierząt na rafie koralowej. Po projekcji filmu rozpoczęła się godzinna zabawa na kręgielni. Następnie cała grupa udała się do Chorzowa do Planetarium. Tutaj uczniowie zwiedzili obserwatorium astronomiczne , obejrzeli największą w Polsce lunetę soczewkową, którą po zapadnięciu zmroku w pogodne wieczory obserwuje się niebo.  Uczestniczyli w seansie filmowym pt.  ,, Czy jest tam kto? ”. To pytanie skierowane w głęboki kosmos i próba określenia ile zaawansownych technicznie cywilizacji  istnieje w naszej Galaktyce. Na seansie przemierzaliśmy kosmos,  zbliżając się do intrygujących ciał niebieskich w poszukiwaniu śladów życia. Po seansie udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka była  ciekawa, pouczająca i bardzo podobała się uczniom.

mgr H. Hibner