W dniach 12 i 13 marca 2013 r. nasza szkoła gościła najlepszych recytatorów z wodzisławskich szkół podstawowych.

12 marca odbył się XXI Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III.Tematem konkursu był „Sport w poezji dziecięcej”.

Komisja w składzie: Maria Wierzgoń, Bronisława Błatoń, Gabriela Płaczko-Golowska wysłuchała 34 wierszy dotyczących różnych dyscyplin sportowych.

Naszą szkołę reprezentowali:Julia Berger (z klasy I), Oliwia Czajkowska (z klasy II), Ewelina Bulowska (z klasy III).

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

klasa I I miejsce Barbara Gronowska SP 28

II miejsce Marta Machej SP 9

III miejsce Karolina Bober SP 16

klasa II I miejsce Zofia Mrozek SP 8

II miejsce Jakub Lewandowski SP 10

III miejsce Adam Gwardian SP 5

klasa III I miejsce Mateusz Kubicz SP 28

II miejsce Julia Gumienny SP 10

III miejsce Dorian Guz SP 3

Barbara Gronowska, Zofia Mrozek i Mateusz Kubicz będą reprezentować nasze miasto 24 IV 2013 r. w konkursie wojewódzkim w Gliwicach.

13 marca odbył się XII Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział 24 recytatorów z wodzisławskich szkół.

Wierszy wysłuchała komisja w składzie: Maria Wierzgoń, Bronisława Błatoń, Gabriela Płaczko-Golowska.

Klasy IV-VI reprezentowali:Kamila Klimek (klasa IV), Monika Kubek (klasa V), Joanna Oślizło (klasa VI). Kamila Klimek zajęła II miejsce!

Wyniki w poszczególnych kategoriach :

klasa IV I miejsce Zuzanna Sowa SP 1

II miejsce Kamila Klimek SP 15

III miejsce Natalia Dzierżęga SP 5

klasa V I miejsce Wiktoria Prymerska SP 5

II miejsce Anna Mrozek SP 8

III miejsce Karolina Hibner SP 4

klasa VI I miejsce Paulina Wójcik SP 8

II miejsce Adam Kohut SP 10

III miejsce Laura Kaszta SP 16

Zuzanna Sowa, Wiktoria Prymerska, Paulina Wójcik, Anna Mrozek, Adam Kohut będą reprezentować nasze miasto 20 III 2013 r. w konkursie powiatowym w Rydułtowach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy piekarni Piotra Gajdzika z Wodzisławia Śl oraz księgarni Czesławy Dudziak z Os.XXX- lecia w Wodzisławiu Śl. za pomoc w organizacji konkursu.

H. Elias
H. Koniorczyk