W naszej szkole odbywają się cyklicznie zajęcia „Ratujemy i uczymy ratować” w ramach programu prowadzonego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Przeszkoleni nauczyciele p.Izabela Wija –Sobiech i p.Ewa Rybińska prowadzą zajęcia nawet z pierwszoklasistami, ponieważ każdy powinien nauczyć się i znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja, to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć ludzkie życie.

W ramach zajęć uczniowie młodszych klas poznali łańcuch przeżycia oraz nauczyli się jak dbać o własne bezpieczeństwo , jak sprawdzać przytomność u poszkodowanego, jak wezwać pomoc, sprawdzać oddech , ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, jak wykonywać oddechy ratownicze i uciskać klatkę piersiową.

Wszystkie zajęcia miały formę warsztatów i ćwiczeń praktycznych.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Każdy chciał zostać małym ratownikiem .

Izabela Wija-Sobiech

Henryka Elias