Goście z UkrainyNa przełomie stycznia i lutego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 zawitali przedstawiciele Szkoły Ogólnokształcącej nr 7 w Stryju na Ukrainie.Wśród zaproszonych gości był dyrektor placówki pan Jarosław Biliński oraz dwóch nauczycieli.
Dyrektor ZSP Ewa Sosna powitała miłych gości, a uczniowie i przedszkolaki zaprezentowali program artystyczny. Goście zapoznali się z placówką, systemem oświaty obowiązującym w Polsce, poprzez udział w zajęciach lekcyjnych. Przedstawili również organizację oświaty na Ukrainie. Następnego dnia odwiedzili Kraków. Byli bardzo wzruszeni zwiedzając najważniejsze zabytki tego miasta.
Głównym celem przyjazdu było nawiązanie współpracy między placówkami oraz omówienie projektu wymiany dzieci polsko-ukraińskich.