Akcja Edukacja

akceduOd 15 października nasza szkoła bierze udział w kampanii „Akcja Edukacja” realizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem braku dostępu do edukacji w regionach dotkniętych konfliktami zbrojnymi oraz zebranie środków umożliwiających przeciwdziałanie temu problemowi.
W ramach tych działań PAH odbudowuje szkoły, dystrybuuje wyprawki szkolne, organizuje zajęcia pozwalające zdobyć lub rozwinąć umiejętności zawodowe.

Nasi uczniowie również starają się zdobyć środki dla swoich rówieśników poprzez sprzedaż ołówków za symboliczne 2 zł. W klasach IV – VI organizowane są lekcje tematyczne, podczas których dzieci dowiadują się o prawie do edukacji na świecie, że każde dziecko ma prawo się uczyć, poznają jak żyją dzieci w Afganistanie, Chinach, Gwatemali, Kenii i Sudanie, wykonują gazetki tematyczne. W klasach I – III odbył się konkurs rysunkowy ,,Mój kolega z Afryki” . Uczniowie piszą listy do dzieci z Kenii, dzieląc się swoimi radościami i sukcesami, Mamy zamiar zorganizować w szkole kampanię informacyjną na temat dostępu do edukacji , chcemy przekonać uczniów i rodziców, że warto włączyć się w wyrównywanie globalnych nierówności szans edukacyjnych.

Jak możesz wesprzeć kampanię?
• kup ołówek (cena 2 zł) dostępny w sklepiku internetowym www.sppah.org.plolowek

>>> Galeria