wasztaty cukiernicze 313 listopada uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w warsztatach cukierniczych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości. W czasie pobytu obejrzeli prezentację o kierunkach kształcenia w szkole i realizowanych projektach, które dają uczniom szkoły możliwość odbywania praktyk hotelarskich, gastronomicznych, informatycznych i ekonomicznych w renomowanych hotelach państw europejskich : Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Włoszech. Warunkiem uczestnictwa w projektach są wiedza, umiejętności i znajomość języka obcego. Po prezentacji siódmoklasiści zwiedzili sale lekcyjne i pomieszczenia szkoły. Potem mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w warsztatach cukierniczych . Gotowali kisiel, komponowali swój deser, smażyli naleśniki i przygotowywali rogaliki nadziewane dżemem i serem. Warsztaty zakończyły się degustacją wszystkich przygotowanych smakołyków.