Drodzy Rodzice!

W związku sytuacją u naszych sąsiadów na Ukrainie, nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 postanowił wspólnie ze Stowarzyszeniem 17-tka z Rybnika (projekt 28 Dzielnica) włączyć się w akcję pomocy obywatelom Ukrainy przybywającym na Śląsk oraz będących tutaj tranzytem. Zostaliśmy koordynatorem Wodzisławskich szkół w zakresie pomocy i zbiórki darów dla naszych przyjaciół z Ukrainy.
Dzisiaj rozmawialiśmy ze sztabem kryzysowym utworzonym w Stowarzyszeniu i dowiedzieliśmy się, co na chwilę obecną jest najbardziej potrzebne. Zbiórka darów potrwa od poniedziałku 28 lutego do piątku 4 marca. Liczymy, że nie przejdą państwo obojętnie obok ludzkiej krzywdy, która ma miejsce tuż za naszą wschodnią granicą.

Co jest potrzebne?
-koce
-śpiwory
-pościel (nowa)
-ręczniki (nowe)

Artykuły medyczne:
- komplet plastrów
- mała butelka płynu do odkażania (np. octenisept)
- tabletki przeciwbólowe
- aspiryna
- bandaż elastyczny
- maseczki jednorazowe

Artykuły spożywcze:
-zupy typu gorący kubek
-zupki chińskie
-herbata w torebkach ekspresowych
-kawa
- dżem
-konserwy rybne i mięsne
-chleb tostowy z długim terminem spożycia

- mleko w proszku dla dzieci
-woda mineralna niegazowana

Artykuły osobiste:
-szampon do włosów
-żel, mydło do mycia
-pasta do zębów
-szczoteczki do zębów
- małe chusteczki higieniczne
-chusteczki wilgotne
-papier toaletowy
- pampersy
- podpaskiZa każdą, nawet najmniejszą pomoc, serdecznie dziękujemy!