26 października (w piątek) od godziny 9.00 w gabinecie higienistki szkolnej odbędzie się badanie wad postawy u uczniów naszej szkoły. Badanie przeprowadzi doktor Romańska (lekarz rehabilitacji). Koszt badania wynosi 10 zł. Przy badaniu dziecka powinien być obecny rodzic lub opiekun. Prosimy rodziców o zbadanie dzieci ze względu na wzrastające ryzyko zagrożenia wadami postawy. Większość problemów z kręgosłupem ma początek w dzieciństwie i okresie szkolnym, w którym kształtuje się prawidłowa sylwetka Wady postawy powstają powoli i dziecko nie skarży się na to, że coś je boli. Wczesne wykrycie odchyleń od normy w postawie ciała dziecka to gwarancja skutecznego leczenia.

Od listopada zostaną w szkole zorganizowane zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla uczniów.

Izabela Wija-Sobiech, Jolanta Białas