W przedszkolu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Wodzisławiu Śląskim od roku 2003 realizowany jest program autorski Bogumiły Skubela i Aleksandry Sobczak z zakresu edukacji regionalnej "Kokoszyce - moja mała Ojczyzna".
W ramach tego programu przedszkolaki jak co roku, na zaproszenie przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich, Zofii Widenka uczestniczyły w „szkubaniu piyrzo” Była to dla dzieci wielka frajda, gdyż same miały okazję „szkubać” pierze, co było dla nich nowym doświadczeniem. Oprócz tego dowiedziały się w jaki sposób powstają pierzyny i poduszki. Spotkanie to było również okazją do wspólnego śpiewania. Przedszkolaki śpiewały piosenki, których nauczyły się w przedszkolu, a panie z KGW śpiewały pieśni i przyśpiewki śląskie.
Na zakończenie, jak tradycja każe, był wspólny poczęstunek.

Bogumiła Skubela