Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki”- hasło to przyświecało uroczystości pasowania na ucznia, które miało miejsce w naszej szkole 18 października 2017 r. Zanim nastąpiła podniosła chwila ślubowania i pasowania na ucznia, uczniowie musieli udowodnić, że zasługują na tytuł ucznia, prezentując to, czego nauczyli się w pierwszym miesiącu nauki. Po występach przyszedł czas na ślubowanie. Przysięgę złożyli w obecności Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Ludwiki Kłosińskiej, Pana Radnego Eugeniusza Chłapka, Pani Dyrektor Ewy Sosny, Wychowawcy klasy- Ewy Rybińskiej i Rodziców. Po ślubowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk pani Naczelnik, natomiast pan Chłapek obdarował wszystkich tabliczkami czekolady. Następnie pierwszoklasiści musieli przejść próbę cytrynową- zjeść plasterek cytryny z uśmiechem na ustach. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców uczniów klasy I. Życzymy pierwszoklasistom, aby święto Pasowania na Ucznia na długo pozostało w ich pamięci i było dobrym początkiem na drodze edukacji szkolnej.

pasowanie 2017 c

mgr Ewa Rybińska