W dniu 07. 11. 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się konkurs czytelniczy dla klas II i III pt
. " Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena". Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna pod kierunkiem pani Hanny Hibner. Uczestniczyło w nim 41 uczniów. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą oraz sprawdzenie stopnia znajomości wybranych baśni, które były wcześniej, głośno czytane uczniom podczas lekcji bibliotecznych. Zadania konkursowe dotyczyły znajomości następujących baśni: "Księżniczka na ziarnku grochu", "Dziewczynka z zapałkami", "Świniopas", "Stokrotka", "Imbryk", " Pięć ziarenek grochu". Uczniowie rozwiązywali test, odpowiadali na pytania, ,odgadywali tytuły baśni na podstawie rekwizytów, ilustracji i fragmentów tekstów. Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności i wykazali się doskonałą znajomością treści wybranych baśni. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Mikołaj Wilczyński z klasy II, drugie miejsce Paweł Jeżyszek kl. II, trzecie zdobyły uczennice: Zofia Burda kl. II i Katarzyna Grzenia z kl. III. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Konkurs był nie tylko ogromnym przeżyciem osobistym dla każdego uczestnika, ale również dobrą zabawą. Towarzyszyła mu miła, pełna zdrowej rywalizacji atmosfera.

Hanna Hibner