9 października 2008 r. pierwszoklasiści naszej szkoły przeżywali ważny dzień w swojej uczniowskiej karierze. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.Grupa 22 pierwszoklasistów została uroczyście włączona do grona uczniów szkoły.
Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym pokazali swoją wiedzę i umiejętności. W obecności zaproszonych gości, rodziców, starszych kolegów  i dyrekcji szkoły ślubowali być dobrym uczniem i dbać o honor oraz pili sok z cytryny uśmiechając się do wszystkich.
Uroczystość była tak ważna i podniosła, gdyż zaproszonym gościem była pani  Aleksandra Chudzik  wiceprezydent Wodzisławia Śl., która pasowała   pierwszoklasistów na uczniów szkoły .Po ślubowaniu rodzice przygotowali dla wszystkich  słodki poczęstunek.
Spotkanie przebiegało w miłej i uroczystej atmosferze.

Henryka Elias
wychowawca I klasy w SP 15