Jedz owoce i jarzyny.

Tam mieszkają witaminy (…)”

(E. Burakowska)

Wiele czynników ma wpływ na zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka. Na pewno wielkie znaczenie ma prawidłowe i racjonalne odżywianie. Między innymi należy pamiętać o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Jesienią, kiedy w sadzie i na polu trwają zbiory, a warzywa i owoce są ogólnie dostępne dzieci je nazywały , oglądały, dotykały i smakowały . W związku z realizacją programu Szkoły promującej Zdrowie dzieci samodzielnie robiły sałatki z owoców, były na wycieczce przy ogródkach działkowych oraz w sklepie. We wszystkich grupach przedszkolaki uczyły się wierszy i piosenek, a 6-latki przygotowały dla młodszych kolegów inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Powstały ciekawe prace plastyczne wykonane różnymi technikami.

Aleksandra Sobczak