Dnia 14 kwietnia  w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ekologiczny  z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi  pod hasłem ,, Zostań opiekunem przyrody”. W konkursie rywalizowali ze sobą uczniowie klas I – III i uczniowie klas IV – VI. Podczas konkursu przedstawiciele klas wykazali się dużą wiedzą o otaczającym nas środowisku. Rozpoznawali rośliny i zwierzęta chronione, znaki ekologiczne na opakowaniach produktów spożywczych, parki narodowe ich rozmieszczenie, symbole i osobliwości przyrodnicze, wykazali się umiejętnością odpowiedniego zachowania w środowisku i szacunkiem do przyrody. Doskonale poradzili sobie z segregacją odpadów. Pierwsze miejsce w konkursie wśród klas I – III zajęła klasa trzecia, drugie klasa pierwsza, wśród klas IV – VI , pierwsze miejsce zajęła klasa piąta, drugie miejsce przypadło klasie szóstej.

mgr H. Hibner