Dzień 8 stycznia 2014 roku zapisał się w historii kokoszyckiej szkoły jako jeden z najważniejszych. To właśnie tego dnia nastąpiło oficjalne nadanie imienia Kornela Makuszyńskiego Szkole Podstawowej nr 15. Uroczystość ta poświęcona była również pięknemu Jubileuszowi 180 – lecia szkolnictwa w Kokoszycach. O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta, którą celebrował arcybiskup Damian Zimoń. Zgromadzeni modlili się w intencji szkoły, zmarłych nauczycieli i absolwentów, poświęcono również sztandar szkoły. Oprawę mszy św. przygotowała katechetka Joanna Duda. Po mszy zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice udali się do szkoły na drugą część obchodów.

Było nam niezmiernie miło, że w tej uroczystości wzięli udział znamienici gości.

Witaliśmy między innymi księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia, Pana Mieczysława Kiecę – Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz Pana Jarosława Bilińskiego – Dyrektora Gimnazjum w Stryju na Ukrainie. Warto również nadmienić, że do tego samego gimnazjum uczęszczał niegdyś sam Kornel Makuszyński.

Serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa, życzenia, gratulacje i prezenty.

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Hanną Koniorczyk przygotowali akademię, której myślą przewodnią była twórczość Kornela Makuszyńskiego. Jeden z uczniów wcielił się w rolę sławnego pisarza i odwiedził dzieci, zapraszając przy okazji Koziołka Matołka, małpkę Fiki-Miki, Basię oraz Adasia Cisowskiego. Dziewczynki z koła wokalnego pięknie zaśpiewały piosenki „Wielka woda”, „Zgubiony dom” oraz „Znak pokoju”. Zebrani goście nagrodzili naszych małych artystów gromkimi brawami.

Dziękujemy nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.