W piątek 29 listopada Samorząd Szkolny zorganizował Andrzejki. Ten długo oczekiwany przez wszystkich dzień był naprawdę wyjątkowy. Uczniowie z nadzieją podchodzili do stolików, gdzie nasze szkolne wróżki (Paulina Bierza, Wiktoria Marzec, Ewa Białas, Monika Kubek, Aleksandra Piotrowiak, Karolina Wacławek, Julia Milewska oraz Daria Herda) przepowiadały przyszłość. Dziewczyny wyglądały świetnie i rewelacyjnie wczuły się w rolę.

Dzieci mogły dowiedzieć, co je czeka w niedalekiej przyszłości i wysłuchać horoskopu. Dużo emocji wzbudził też wybór magicznego kubka, pod którym ukrywały się symbole: małżeństwa, zakonu i bogactwa. Dziewczyny mogły poznać imię swojego przyszłego męża, a chłopcy – swojej przyszłej żony.

Andrzejki były z pewnością wspaniałą okazją do tego, by przypomnieć uczniom o tradycjach i ludowych obrzędach. Wszyscy świetnie się bawili i jeszcze długo wymieniali się wrażeniami.

Hania Koniorczyk