25 października 13r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 6 odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Impreza ta już na stałe wpisała się do kalendarza uroczystości szkolnych.

Uczniowie klasy I przygotowywali się do niej od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. W dniu pasowania odświętnie ubrani zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym poprowadzonym przez uczennice kl IV, a przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Rybińskiej. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą i umiejętnościami potrzebnymi na co dzień w szkole.

Imprezę zaszczycił swoją obecnością prezydent naszego miasta pan Mieczysław Kieca, pani Ludwika Kłosińska- naczelnik Wydziału Edukacji, pani Ewa Sosna dyrektor szkoły oraz rodzice i krewni uczniów klasy I. Uczniowie w obecności zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie, a pan prezydent symbolicznym ołówkiem pasował ich na pełnoprawnych uczniów. Dopełnieniem ślubowania było wręczenie pierwszoklasistom dyplomów przez panią naczelnik. Następnie pani dyrektor częstowała dzieci plasterkiem cytryny, który należało zjeść z uśmiechem na ustach. Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Wychowawczyni klasy I-Ewa Rybińska