Zarząd Fundacji ,,Wspólnota Dobrej Woli'' w Wodzisławiu Śląskim ogłasza nabór kandydatów na uczestników projektu:

,,Koń moim przyjacielem - hipoterapia krok do lepszego poznania świata''.

Projekt skierowany jest do dzieci niepełnosprawnych z upośledzenie fizycznym i umysłowym z terenu Powiatu wodzisławskiego, korzystających ze świadczeń Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży w wieku od 3 do 25 lat.

Celem realizacji projektu jest:

-zwiększenie i rozwijanie samodzielności postaw społecznych niepełnosprawnych uczestników,

-doskonalenie orientacji w przestrzeni poprzez kontakt z naturą

- integracja uczestników oraz podwyższenie ich samooceny

- zmniejszenie zaburzeń emocjonalnych,

- zdobycie nowych umiejętności.

Zamierzone cele będą realizowane w trakcie zajęć z zakresu hipoterapii :

- fizjoterapia na koniu, tj. gimnastyka lecznicza na koniu poruszającym się stępem, prowadzona przez terapeutę,

- psychopedagogiczna jazda konna, polegająca na stosowaniu działań  edukacyjnych, pedagogicznych, elementów psychoterapii, terapii zajęciowej i logopedii,

- terapia z koniem, która umożliwi uczestnikom poznanie zwierzęcia i nawiązanie z nim kontaktu.

Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów ośrodka hipoterapii, który zostanie wyłoniony zgodnie z zasadą konkurencyjności w, okresie od lipca do 14 grudnia 2012 roku.

Przebieg kwalifikacji uczestników:

1. Złożenie do dnia 29 czerwca 2012 r. pisemnej deklaracji przez rodziców lub prawnych opiekunów w sekretariacie Wodzisławskiego ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży oraz orzeczenia o niepełnosprawności kandydata,

2. Zakwalifikowanie uczestników przez lekarza ośrodka po przeprowadzeniu badań i dokonaniu oceny stanu zdrowia,

3. Ustalenie listy 25 uczestników oraz listy rezerwowej.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Koszt hipoterapii, przejazdów, ubezpieczenia NNW, posiłków oraz zatrudnionych osób ponosi  Fundacja ,,Wspólnota Dobrej Woli''.

Prezes Zarządu Fundacji

Wiesława Kiermaszek - Lamla