Nawet pierwszaki potrafią ratować!DSC06202
W ZSP nr 6 w Wodzisławiu Śląskim również w tym roku szkolnym odbywają się cykliczne zajęcia pt. „Ratujemy   i uczymy ratować” w ramach programu prowadzonego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Przeszkoleni nauczyciele prowadzą zajęcia  nawet z pierwszoklasistami, ponieważ każdy powinien nauczyć się i znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja, to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjejś życie.

W ramach zajęć, które odbyły się 26 listopada  uczniowie poznali łańcuch przeżycia oraz nauczyli się jak dbać o własne bezpieczeństwo, oglądali różne przedmioty, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia, uczyli się jak prawidłowo wezwać pomoc. Za pomocą telefonów samodzielnie wzywali pomoc i prowadzili rozmowę z dyspozytorem.

Na koniec nastąpiła prezentacja  przez chętne dzieci zdobytych umiejętności i wiadomości.

Wszystkie zajęcia odbyły się w formie warsztatów  i ćwiczeń praktycznych. Cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Zajęcia przygotowały: mgr Izabela Wija – Sobiech oraz mgr Ewa Rybińska