Wczoraj przedszkolaki dzisiaj pierwszaki

paso28 października 2010r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 6 w Wodzisławiu Śl odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów dzieci z klasy pierwszej. Wśród zaproszonych gości obecna była pani wiceprezydent dr Aleksandra Chudzik, pani dyrektor mgr Ewa Sosna oraz rodzice i krewni uczniów klasy I. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który zawierał piosenki, wiersze, scenki ukazujące to, czego nauczyły się w pierwszych dwóch miesiącach nauki. Ten swoisty sprawdzian wiedzy i umiejętności wypadł pomyślnie, dlatego też dzieci zostały pasowane na uczniów. Nie zabrakło również” próby cytrynowej”, uczniowie musieli z uśmiechem zjeść kawałek cytryny i pokazać, że tak samo dzielnie będą sobie radzić z trudnościami w szkole. Na koniec przypieczętowali odciskiem kciuka swoją obecność na pamiątkowym plakacie. Pamiątkowe dyplomy, które otrzymali na pewno będą im przypominać o tym uroczystym dniu. Na imprezie tej nie mogło zabraknąć poczęstunku, który przygotowany został przez rodziców dzieci. Przy pięknie udekorowanych stołach dzieci i rodzice dzielili się wrażeniami z uroczystości, jak również spostrzeżeniami z pierwszych tygodni nauki w szkole. Tego typu imprezy z pewnością służą integracji i mają dobry wpływ na proces nauczania.

Ewa Rybińska- wych. kl.I